KADRA DYDAKTYCZNA
OŚRODKA ADOPCYJNEGO I JEJ KWALIFIKACJE
1. mgr Andrzej Łabądź - studia wyższe mgr w zakresie filologii rosyjskiej z przygotowaniem pedagogicznym, studia podyplomowe z zakresu resocjalizacji, informatyki w szkole i organizacji pomocy społecznej, dyrektor-pedagog Ośrodka. Trener w zakresie programu szkoleniowego „Rodzina” i „Pride”, założyciel Ośrodka(1998r.) i dyrektor. 40-letni staż pracy z dziećmi pozbawionymi opieki rodziców( nauczyciel-wychowawca 14 lat - i prowadzący placówkę opiekuńczo-wychowawczą(26 lat), wiceprezes Śląskiego Oddziału Terenowego TRAD "Szansa" w Bytomiu.
2. mgr Kornelia Ziętek – studia wyższe mgr w zakresie pedagogiki kulturalno-oświatowej, studia podyplomowe z zakresu Psychokorekcji Zaburzeń Zachowania Dzieci i Młodzieży, ukończyła Studium Metod Psychokorekcyjnych w W-wie, doświadczenie w realizacji zajęć socjoterapeutycznych z dziećmi i w przygotowaniu dzieci do przejścia do rodzin adopcyjnych/zastępczych. Trener w zakresie programu szkoleniowego „Rodzina” i „Pride”, pedagog w placówce opiekuńczo-wychowawczej (25 lat), pedagog w ośrodku adopcyjnym (19 lat), prezes Śląskiego Oddziału Terenowego TRAD "Szansa" w Bytomiu.
3. mgr Bożena Religa - studia wyższe mgr w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, trener w zakresie programu szkoleniowego „Rodzina”, posiada uprawnienia terapeuty i diagnosty integracji sensorycznej SI (kursy m.in. Terapii Neurotaktylnej wg Swietłany Masgutowej oraz stosowanie 4-cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD w diagnostyce zaburzeń ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych), ukończyła Studium Metod Psychokorekcyjnych w W-wie, doświadczenie w realizacji zajęć socjoterapeutycznych z dziećmi i w przygotowaniu dzieci do przejścia do rodzin adopcyjnych/zastępczych, staż pracy wychowawcy w placówce opiekuńczo-wychowawczej (22 lata), pedagoga-trenera rodzin adopcyjnych i zastępczych w ośrodku adopcyjnym - 19 lat, , posiada doświadczenie w pracy na stanowisku kierownika działu opieki nad dzieckiem i rodziną w PCPR (3 lata) oraz doświadczenie w realizacji zadań kuratora społecznego w Wydziale Rodzinnym Sądu Rejonowego.
4. mgr Zofia Rak - studia wyższe mgr w zakresie psychologii z przygotowaniem pedagogicznym, studia podyplomowe w zakresie Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Trudnościami oraz z zakresu organizacji pomocy społecznej, kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki, kurs trenerski Praktyk Zastępowania Agresji ART, trener programu szkoleniowego "Rodzina" dla kandydatów na rodziców zastępczych, długoletni psycholog Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu (25 lat), staż pracy psychologa w Ośrodku Adopcyjnym i Pieczy Zastępczej "Szansa" - 10 lat.
5. dr Anna Piekacz - dr nauk humanistycznych w zakresie psychologii, studia wyższe mgr w zakresie psychologii, trener w zakresie programu szkoleniowego „Rodzina”, studia podyplomowe w zakresie Biegłych Sądowych Psychologów, posiada uprawnienia terapeuty i diagnosty integracji sensorycznej SI (kursy m.in. Terapii Neurotaktylnej wg Swietłany Masgutowej oraz stosowanie 4-cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD w diagnostyce zaburzeń ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych), doświadczenie w realizacji zajęć socjoterapeutycznych z dziećmi, terapii psychologicznej i w przygotowaniu dzieci do przejścia do rodzin adopcyjnych/zastępczych, diagnozuje i bada psychologicznie dzieci i rodziny, staż pracy psychologa-trenera rodzin adopcyjnych i zastępczych w Ośrodku Adopcyjnym i Pieczy Zastępczej "Szansa" - 13 lat, doświadczenie w pracy jako psycholog w placówce opiekuńczo-wychowawczej (15 lat).
6. dr Joanna Kucharewicz - dr nauk humanistycznych w zakresie psychologii, studia wyższe mgr w zakresie psychologii, studia wyższe mgr w zakresie pedagogiki, studia podyplomowe w zakresie Biegłych Sądowych Psychologów, studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki, długoletni psycholog w Zespole Szkół Specjalnych w Radzionkowie (21 lat), pracownik Zakładu Psychologii Rozwojowej i Wychowania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (6 lat), staż pracy psychologa w Ośrodku Adopcyjnym i Pieczy Zastępczej "Szansa" - 7 lat.
7. mgr Elżbieta Baran – studia wyższe mgr wychowania przedszkolnego z przygotowaniem pedagogicznym, kurs kwalifikacyjny „Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza”, kurs kwalifikacyjny „Terapia pedagogiczna”, kurs kwalifikacyjny „Arteterapia w Edukacji”, trener programu szkoleniowego „Rodzina”, uprawnienia do diagnozowania w zakresie SI (stosowanie 4-cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD w diagnostyce zaburzeń ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych); staż pracy w charakterze wychowawcy w placówce opiekuńczo-wychowawczej (11 lat), pedagoga szkolnego w szkole podstawowej i gimnazjum (17 lat) pedagoga-trenera rodzin adopcyjnych i zastępczych (19 lat), doświadczenie w realizacji zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym oraz zajęć terapeutycznych dla uczniów objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną (11 lat).
8. mgr Romualda Komada – studia wyższe mgr w zakresie filologii polskiej z przygotowaniem pedagogicznym, studia podyplomowe z Pedagogiki Specjalnej w zakresie Profilaktyki i Resocjalizacji, Studia podyplomowe w zakresie Oligofrenopedagogiki. Trener w zakresie programu szkoleniowego „Rodzina”, długoletnie doświadczenie wychowawcy w placówce opiekuńczo-wychowawczej (8 lat), i nauczyciela w szkołach specjalnych i w Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu (16 lat), pedagog w ośrodku adopcyjnym (19 lat), sekretarz Śląskiego Oddziału Terenowego TRAD "Szansa" w Bytomiu.
9. Urszula Fronczyk – główny księgowy Stowarzyszenia, wykształcenie średnie, długoletnie doświadczenie w księgowości, posiada stosowne uprawnienia księgowe.
Opracował
Andrzej Łabądź
Grudzień 2017r.